Edukacja społeczna

Dzięki internetowi i kampaniom społecznym możemy dowiedzieć się coraz więcej na temat różnorakich rodzajów przemocy i agresji wykorzystywanych przykładowo w domu rodzinnym, jak także w szkole czy w miejscu pracy. Bez wątpienia przemoc psychiczna to zagadnienie, któremu powinno się poświęcić wiele czasu, ażeby poznać jego przyczyny, jak również powikłania i skutki, które mogą zaciążyć na całym dorosłym życiu.
Agresja i przemoc – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim musimy posiadać świadomość, że dzięki kampaniom społecznym np takim jak stop przemocy, jesteśmy w stanie dowiedzieć się o wiele więcej na temat agresji czy przemocy.

Przede wszystkim w takiej kampanii dowiemy się jak, że przemoc to nie tylko bicie czy wymierzanie kar, niemniej jednak także przemoc emocjonalna, przemoc psychiczna i oczywiście przemoc seksualna, które wiążą się z poważnymi traumami i powikłaniami ciągnącymi się również w dorosłym życiu (sprawdź tutaj: stop przemocy). Dlatego tak istotne jest edukowanie społeczeństwa w kwestii przemocy, jej objawów, jak także metod a także technik zapobiegania agresji i reagowania na nią. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością takie kampanie uwrażliwia nas na dobro drugiego człowieka i wyczulają na charakterystyczne objawy przemocy wobec kobiet czy dzieci. Coraz więcej pojawia się artykułów a także badań zajmujących się tematyką przemoc psychiczna wobec dziecka. Jest to szczególnie ważne, ponieważ trauma w tak młodym wieku może prowadzić do istotnych powikłań w życiu dorosłym, przykładowo takich jak nawracające poważne i ciężkie w przebiegu stany depresyjne.

Zobacz także: przemoc psychiczna.